INFO

Běžné kácení stromů ze země
Kácení stromů ze země se používá, pokud jsou na kácení příznivé podmínky. V těchto případech se strom kácí ze země s nasměrováním padajícího kmene do míst, kde je dostatek prostoru. Toto standardní kácení ze země je levné, protože není potřeba žádné speciální vybavení. Většina případů kácení spadá do této kategorie.

Speciální kácení stromů ve ztížených podmínkách.
Provádíme kácení stromů v prostorách, kde není možné strom pokácet celý najednou. Například stromy v husté zástavbě, stromy v zahradách, stromy, které zasahují nad elektrické vedení, nad střechy, stromy nakloněné.
Kácení se provádí postupným seřezáváním stromu od koruny dolů, větve se spouští na lanech do přesně vymezeného prostoru. Disponujeme vybavením, se kterým jsme schopni vyšplhat do jakékoli výšky ( žebříky, horolezecká lana a další horolezecké vybavení).

Postup kácení:
Strom si nejdříve pokud možno přijedeme prohlédnout, abychom o něm měli základní požadavky. Prohlídka na místě je velmi důležitá, abychom mohli vyloučit jakékoliv riziko při kácení.
Po prohlídce navrhneme optimální postup pokácení tak, aby byl naprosto bezpečný, co nejrychlejší a nejlevnější. Potom odhadneme cenu a pokud Vám bude vyhovovat, můžeme ihned kácet.

Při kácení rizikových stromů postupujeme takto:


Kácení stromů z plošiny
Kácení stromů s použitím vysokozdvižné plošiny je časově i finančně náročnější než běžné metody kácení ze země nebo pomocí lanové techniky. Jsou ale případy, kdy je to jediné možné řešení. kácení stromu klasicky, nebo pomocí lanové techniky, by bylo příliš časově náročné a tím i dražší.

Výhody kácení horolezeckou technikou
Máte přerostlý strom těsně u zdi Vašeho rodinného domku? Přečuhují větve stoleté lípy nad střechu Vaší rekreační chalupy? Nebo máte vysoký topol v prudké stráni na vaší zahradě?
Ve všech těchto případech je kácení klasickým způsobem velmi obtížné a mnohdy nemožné. Pokud totiž bychom káceli odspodu jedním řezem těsně nad zemí, jak je klasický postup, došlo by k ohrožení okolí padajícím kmenem. A v případě, kdy mnohutné staré větvě přečuhují nad střechu chalupy by uříznutá větev spadla rovnou na ni.
V popsaných obtížných případech máte dvě možnosti. Buďto využít moderní techniku a nechat si strom pokácet po částech z výškové plošiny, nebo využít kácení horolezeckou technikou.
Kácení horolezeckou technikou má oproti kácení z výškové plošiny jednu zásadní výhodu. Obvykle je daleko levnější, protože horolezecké vybavení pro kácení je velmi levné v porovnání se specializovanou technikou.
V řadě případů ani nelze s výškovou plošinou zajet ke stromu, to je například případ, kdy je strom v prudké nepřístupné stráni.

EXTREMOS


VÝŠKOVÉ PRÁCE

HROMOSVODY

OPRAVY FASÁD

PLOTY, OPLOCENÍ

ZÁMĚČNÍCKÉ PRÁCE

KÁCENÍ STROMŮ

SPOLEČNÍCI

Rychlý kontakt:
tel: 775 779 714


Máte-li zájem o informace k našim nabízeným službám nebo jiné požadavky, vyplňte a odešlete následující formulář.
FORMULÁŘ
Budeme Vás kontaktovat zpět v nejkratším možném termínu.

::: copyright©2010 :::